SPS MUDr. Smíška, Pilatesova metoda, cviky L. Mojžíšové jako zdravotní cvičení

Cvičení zaměřené na bolesti zad

SPS MUDr. Smíška, Pilatesova metoda a cvičení dle L.Mojžíšové jsou výborným prostředkem pro nápravná cvičení z krátkodobého i dlouhodobého hlediska. Tradiční rehabilitační program se zaměřuje na izolovaný sval. Většina cviků těchto metod zaměstnává celé tělo, trénuje jednotlivé části současně prostřednictvím stabilizace a pohyblivosti. Každý cvik působí na svaly, což ovlivňuje a podporuje celý svalově kosterní systém. Ke kvalitě pohybu přispívá zejména přesnost a kontrola při jeho provádění. Metody SPS, Pilates a cvičení dle L.Mojžíšové naučí  bezpečnému, správnému a účinnému pohybu.  

Cvičení v průběhu a po těhotenství

Pravidelné cvičení v průběhu těhotenství je pro ženu velmi prospěšné. Spolu se zdravotní péčí si může udržet svoje zdraví, kondici, současně i zdraví svého dítěte. Děti cvičících matek jsou zdravější a lépe zvládají stres při porodu. Cvičení zlepšuje srdeční zdraví a může snižovat riziko komplikací během těhotenství, jako je např. vyvinutí vysokého krevního tlaku a cukrovky. Pro bezpečné cvičení je vhodné vynechat některé cviky a mnohem více dbát na základní principy, tedy správné držení těla a správné provedení cviků.  Těhotná žena by se měla pokusit dodržet cvičební program co nejdéle. 

Prospěšnost cvičení v těhotenství:

zlepšení fyzické i psychické kondice, redukce bolestí v páteři, zlepšení držení těla, usnadnění porodu, prospívá správnému vývinu plodu, zlepšení průtoku krve, zlepšení nálady, omezení otoků nohou, minimalizace křečí, odstranění svalového napětí, stimulace pohybů plodu, udržení si přiměřeného váhového přírůstku, omezení potíží v souvislosti s těhotenstvím, rychlejší poporodní rekonvalescence, rychlejší váhový úbytek po porodu, lepší kvalita spánku...