Zdravotní tělesná výchova, cvičení pro zdraví, radost a kondici

Buďte o krok napřed a předcházejte problémům 

Zbavte se bolesti zad, dokonale protáhněte tělo, povzbuďte mysl, posilte imunitní systém a načerpejte energii. Vytvarujte a udržujte svoje tělo v kondici, buďte ohební, zlepšete jeho držení a mějte tělo bez bolesti. 

Aerobní lekce s posilováním vlastní vahou

Aerobní cvičení (jednoduché choreografie) se střední intenzitou. je cvičení prováděné po delší čas se zvýšenou tepovou frekvencí  Během aerobního cvičení dochází ve větší míře ke spalování tuků, což se hodí především pro hubnutí. Pro posílení využíváme metody Pilates a Kalanetiku. 


Zdravotní tělesná výchova

Zdravotní tělesná výchova je specifickou formou tělesné výchovy určenou nejen pro zdravotně oslabené jedince. Je zaměřena na zdravotně orientované aktivity, které mají preventivní i terapeutický význam pro upevnění a zlepšování zdraví. Nepřiměřená, jednostranně zaměřená a mnohdy nevhodně prováděná pohybová aktivita vyvolává v organismu člověka nežádoucí změny, které se projevují především na podpůrně-pohybovém aparátu. Přiměřená a správně prováděná pohybová činnost působí pozitivně a stimulačně na organismus člověka a má nenahraditelný vliv na celkové zdraví. Hlavním cílem zdravotní tělesné výchovy je všestranný a harmonický rozvoj jedince, optimalizovat, stabilizovat nebo zmírnit progresivní úbytek svalové hmoty, která je nezbytná k dosažení optimální úrovně funkční zdatnosti organismu a pro vytvoření kladného vztahu k pohybovým aktivitám, k péči o své zdraví a zdravého způsobu života

Spirální stabilizace páteře  MUDr. Smíška

Spirální stabilizace páteře představuje sérii cviků se speciálním elastickým lanem zaměřených na zpevnění zádových, hýžďových a břišních svalů. Pomáhá při obtížích spojených s degenerativními změnami pohybového aparátu, zlepšuje kondici, a především odstraňuje bolesti zad, šíje a kloubů. 

Pravidelným cvičením lze řešit či zmírnit projevy a léčit tato onemocnění:  

Vadné držení těla, skoliózu, výhřezy plotének, artróza kyčelního i kolenního kloubu, vbočený palec, ploché nohy, stavy po operacích břicha, inkontinenci, rozestup břišní stěny po porodu
cervikobrachiální syndrom, poškození ramene, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket,
migrény, závratě, bolesti hlavy i rekonvalescence po úrazech. 

Pravidelné cvičení  v rámci vertebroviscerálních vztahů řeší funkční sterilitu u žen i mužů, tlumí problémy spojené s diabetem, hypertenzí a některé druhy arytmií. SPS má příznivý vliv na kardiovaskulární systém, trávení, imunitu a zlepšování nálady je vhodná jako kompenzační cvičení při nadměrné nebo jednostranné zátěži při sportu, při sedavém  způsobu života, ale také pro formování postavy
           Spirální stabilizace je vhodná také jako příprava na operaci a následná pooperační péče při:
Výhřezu ploténky a zúžení míšního kanálu a jiných degenerativních onemocněních páteře,
onemocnění kyčelního, kolenního, hlezenního, ramenního kloubu  

Pilatesova metoda nejen pro rehabilitaci, kalanetika

Pilatesova metoda je jedním z nejúčinnějších fitness programů, spojení klasického, fyzioterapeutického, strečinkového cvičení a prvků jógy, řazené do kategorie body & mind, které zdokonalí a zpevní "choulostivé partie" nejen střední části těla. Rozvíjí stabilitu, zvětšuje fyzickou sílu, flexibilitu a koordinaci. Je vynikající prevencí a podpůrné řešení pro nemoci pohybového aparátu, degenerativních chorob, v léčbě neplodnosti a gynekologických onemocnění posílením svalů pánevního dna..

Cvičení Ludmily Mojžíšové

Sestava jednoduchých cviků, která zlepšuje dynamiku celé páteře, její odblokování včetně kostrče, odstraní bolesti zad. Posílíte svalové skupiny celého trupu, pomáhá nejen ženám s funkční sterilitou a gynekologických onemocnění. Zpevníte bříško, stehna, zadek i prsa 

Hry pro rozvoj pohybových dovedností se zdravotním cvičením pro děti

Psychomotorické hry jsou pohybové aktivity zaměřené na rozvoj pohybových schopností, na tělesnou zdatnost, na psychickou a společenskou stránku osobnosti každého jedince. . U dětí tyto hry rozvíjí nervosvalovou koordinaci, zlepšují koncentraci a paměť; působí kladně na svalový, dýchací a oběhový systém, podporují rozvoj pohybových zručností a schopností,. Kultivují pohyb, rozvíjejí vztah k vlastnímu tělu, ukazují na možnosti pohybu jedince i jeho skryté rezervy.  


O vhodnosti cvičení se poraďte s Vaším ošetřujícím lékařem!

UPOZORNĚNÍ: 

Někteří zaměstnavatelé kondiční cvičení svým zaměstnancům proplácejí. V rámci rehabilitačních a pohybových aktivit poskytují svým klientům příspěvky také některé zdravotní pojišťovny.