Zdravotní tělesná výchova, cvičení pro zdraví, radost a kondici

Buďte o krok napřed a předcházejte problémům 

Zbavte se bolesti zad, dokonale protáhněte tělo, povzbuďte mysl, posilte imunitní systém a načerpejte energii. Vytvarujte a udržujte svoje tělo v kondici, buďte ohební, zlepšete jeho držení a mějte tělo bez bolesti. 

Spirální stabilizace páteře  MUDr. Smíška

Spirální stabilizace páteře představuje sérii cviků se speciálním elastickým lanem zaměřených na zpevnění zádových, hýžďových a břišních svalů. Pomáhá při obtížích spojených s degenerativními změnami pohybového aparátu, zlepšuje kondici, a především odstraňuje bolesti zad, šíje a kloubů. 

Pravidelným cvičením lze řešit či zmírnit projevy a léčit tato onemocnění: 

 • Vadné držení těla, hyperlordózu, hyperkyfózu, skoliózu,
 • výhřezy plotének, spondylolýzy, spondylolistézy, Schmorlovy uzly, Scheurmannova choroba,
 • artróza kyčelního i kolenního kloubu, vbočený palec, ploché nohy
 • stavy po operacích břicha, inkontinenci, rozestup břišní stěny po porodu
 • cervikobrachiální syndrom, poškození ramene, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket,
 • migrény, závratě, bolesti hlavy
 • syndrom hypermobility
 • pravidelné cvičení  v rámci vertebroviscerálních vztahů řeší funkční sterilitu u žen i mužů, tlumí problémy spojené s diabetem, onemocněním dnou, hypertenzí a některé druhy arytmií.
 • SPS má příznivý vliv na kardiovaskulární systém, trávení, imunitu a zlepšování nálady
 • je vhodná jako kompenzační cvičení při nadměrné nebo jednostranné zátěži při sportu, při sedavém  způsobu života, ale také pro formování postavy

           Spirální stabilizace je vhodná také jako příprava na operaci a následná pooperační péče při:

 • Výhřezu ploténky a zúžení míšního kanálu a jiných degenerativních onemocněních páteře,
 • onemocnění kyčelního, kolenního, hlezenního, ramenního kloubu 
 • rekonvalescence po úrazech. 

Pilatesova metoda nejen pro rehabilitaci

Pilatesova metoda je jedním z nejúčinnějších fitness programů, spojení klasického, fyzioterapeutického, strečinkového cvičení a prvků jógy, řazené do kategorie body & mind, které zdokonalí a zpevní "choulostivé partie" nejen střední části těla. Rozvíjí stabilitu, zvětšuje fyzickou sílu, flexibilitu a koordinaci. Je vynikající prevencí a podpůrné řešení pro nemoci pohybového aparátu, degenerativních chorob, v léčbě neplodnosti a gynekologických onemocnění posílením svalů pánevního dna..

Cvičení Ludmily Mojžíšové

Sestava jednoduchých cviků, která zlepšuje dynamiku celé páteře, její odblokování včetně kostrče, odstraní bolesti zad. Posílíte svalové skupiny celého trupu, pomáhá nejen ženám s funkční sterilitou a gynekologických onemocnění. Zpevníte bříško, stehna, zadek i prsa 

Hry pro rozvoj pohybových dovedností se zdravotním cvičením pro děti

Psychomotorické hry jsou pohybové aktivity zaměřené na rozvoj pohybových schopností, na tělesnou zdatnost, na psychickou a společenskou stránku osobnosti každého jedince. . U dětí tyto hry rozvíjí nervosvalovou koordinaci, zlepšují koncentraci a paměť; působí kladně na svalový, dýchací a oběhový systém, podporují rozvoj pohybových zručností a schopností,. Kultivují pohyb, rozvíjejí vztah k vlastnímu tělu, ukazují na možnosti pohybu jedince i jeho skryté rezervy.  


O vhodnosti cvičení se poraďte s Vaším ošetřujícím lékařem!

UPOZORNĚNÍ: 

Někteří zaměstnavatelé kondiční cvičení svým zaměstnancům proplácejí. V rámci rehabilitačních a pohybových aktivit poskytují svým klientům příspěvky také některé zdravotní pojišťovny.