Prohloubená relaxaceVlivem každodenního stresu a zrychlujícího se životního tempa jsou na jednotlivce kladeny stále vyšší nároky. Technický pokrok nám do jisté míry ulehčuje život, ale v jiném směru nám ho také hodně zatěžuje.

K prostředkům, uvolňující stres patří relaxační hudba, cvičení pilates, jóga, ale i správná výživa a dostatek spánku. Mnoho lidí se domnívá, že relaxování je velmi jednoduché, protože si pod ním představují ulehnutí na pohovku, zapnutí televize a pojídání různých laskomin. Tento způsob však nemá s opravdovou relaxací mnoho společného. Lepší verzí relaxace může být práce na zahrádce, procházka v přírodě, čtení či poslouchání oblíbené hudby i pohovoření si s přáteli. Nejúčinnější formou je řízená relaxace, k tomu aby ji však člověk plnohodnotně využil pro svůj prospěch vyžaduje dostatek trpělivosti, píle a času. Naučit se dobře zvládnout relaxaci je přínos pro každého jedince.

Řízená relaxace má spoustu pozitivních účinků na náš organismus. Dokonalým uvolněním dochází k regeneračním procesům, odstranění únavy, zlepšení koncentrace pozornosti, příznivě ovlivňuje imunitní systém......

Pravidelná relaxace zpomaluje stárnutí celého organismu

a příznivě ovlivňuje psychiku člověka.